Jak małym kosztem wyremontować pokój?

Wszyscy czasem potrzebujemy zmian we wnętrzach, tylko niektórzy wprowadzają je z dnia na dzień, a inni muszą do tej decyzji dojrzeć. To całkiem normalne, a zwłaszcza w ostatnim czasie, kiedy pandemia wielu z nas zamknęła w domach. Nasze domy stały się miejscem pracy, nauki i wypoczynku jednocześnie. Spędzając w nich dużo czasu, zaczynamy dostrzegać ich niedoskonałości lub wręcz przeciwnie – drzemiący potencjał, którego nie wiedzieć czemu, nie wykorzystaliśmy. I nagle przychodzi ten dzień, kiedy pragnienie zmiany jest tak silne, że postanawiamy coś zmienić. No właśnie. Tu pojawiają się wątpliwości i pytania – co tu zmienić i jak, ile to będzie kosztowało, przecież nie stać mnie na remont i wymianę mebli, itp. 

Nic bardziej mylnego! Rozsiądź się wygodnie w fotelu i zobacz jakie zmiany wprowadziłam w pokoju, który pełni funkcję pokoju dziennego, sypialni i biura jednocześnie. Nowa aranżacja pokoju może Cię zaskoczyć.

pokój po remoncie

Remont i budżet

Znudził Ci się wystrój pokoju, w którym spędzasz całą dobę, ale przeraża Cię długi remont i związane z nim koszty? Niepotrzebnie! 

Przede wszystkim remont nie musi trwać całą wieczność. Żeby wprowadzić wielkie zmiany, czasem wystarczy jeden weekend i ok. 1 500 zł.
Cztery zabiegi, które odmieniły ten pokój:
1. nowe kolory na ścianach
2. podział przestrzeni na strefy
3. dodatki dekoracyjne
4. wymiana oświetlenia i biurka 

Niekiedy wystarczy tylko przemalować ściany, by nadać lekkości i świeżości wnętrzom.  Jak widzisz wnętrze wygląda zupełnie inaczej, choć meble zostały te same. Odpowiedni dobór kolorów farb sprawił, że wnętrze stało się jasne i przytulne, przestało przytłaczać, a nawet optycznie powiększyła nam się przestrzeń.

pokój przed remontem
pokój przed remontem

Podział na strefy

Podział na strefę wypoczynkową i biurową sprawił, że poprawił się komfort spędzania czasu w pomieszczeniu. Część biurowa nie przypadkowo została utworzona przy oknie. Do pracy zdecydowanie bardziej potrzebujemy światła dziennego, a wymiana biurka na mniejsze sprawiła, że idealnie wkomponowało się we wnękę i jeszcze została wolna przestrzeń.

Wymiana oświetlenia górnego i kinkietów oraz wspomniana już wymiana biurka nadały nieco nowoczesnego stylu i subtelności. 

remont pokoju małym kosztem. Home staging

Dodatki we wnętrzach

Dodatki we wnętrzach potrafią czynić cuda.  Wystarczyło trochę tekstyliów, by pokój stał się bardziej przytulny i zniknął w nim pogłos.  A to wszystko za sprawą dekoracji okiennych, dywanu oraz pledów i poduszek. Koce i pledy pozwoliły nam małym kosztem odmienić meble wypoczynkowe, nadając im zupełnie innego wyglądu. Stały się jaśniejsze i lżejsze. Poduszki i dodatki ożywiły stonowane wnętrze swoimi kolorami. Warto też pamiętać o roślinach, które nie tylko są ładną dekoracją, ale też oczyszczają powietrze z toksyn.

Mam nadzieję, że przekonałam Cię, że czasem wielkie zmiany nie muszą wiązać się z ogromnymi nakładami finansowymi. Niekiedy wystarczy jedynie przestawić meble i dokupić kilka dodatków, by wnętrze zupełnie zmieniło wygląd i zachęcało do spędzania w nim czasu. 

Akurat ten pokój został przygotowany na wynajem, więc nie jest spersonalizowany, ale swojemu możesz nadać osobisty charakter i wprowadzić w nim zmiany, które chodzą Ci po głowie od jakiegoś czasu. 

Zainspirowałam Cię do działania? Więc działaj, a efektami podziel się w komentarzu.

Pamiętaj – masz pomysł, to go zrealizuj! 🙂 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *